Licensed to Southwestern Oregon Comm. College
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/11/2019 05:53 PM
                        Lakers Last Chance - 5/10/2019                         
                              Prefontaine Masters                              
                     Southwestern Oregon Community College                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 SW Oregon CC  'A'                                   51.00      53.74   10   
     1) Medina, Maria                   2) Kasper, Autumn                 
     3) Davis, Madison                  4) Dumas, Aayzia                  
 
Event 2  Men 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 SW Oregon CC  'A'                                   44.30      44.57   10   
     1) Rudisill, Carter                2) Ambrogio, Christian            
     3) Fernandez, Kawika               4) George, Cole                   
 
Event 3  Men 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Goodale, Grayson             SW Oregon CC         4:00.00    5:21.39   10   
 
Event 4  Men 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 George, Cole                 SW Oregon CC           17.48      17.60   10   
  2 Lehnherr, Jack               SW Oregon CC                      18.17    8   
 
Event 5  Men 100 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gates, David                 Oregon Track                      19.01   10   
 
Event 6  Men 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fernandez, Kawika            SW Oregon CC                      51.62   10   
  2 Evanoff, Everett             SW Oregon CC                      51.65    8   
  3 Namba, Riley                 SW Oregon CC                      54.33    6   
  4 Davidson, August             Unat-Sw Oreg                      59.66    5   
  5 Kashiwamura, Matthew         SW Oregon CC                    1:13.01    4   
 
Event 7  Women 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dumas, Aayzia                SW Oregon CC           12.95      12.78   10   
  2 Davis, Madison               SW Oregon CC           14.38      13.44    8   
  3 Medina, Maria                SW Oregon CC           13.32      14.46    6   
  4 Erickson, Kathy              Portland Mas                      19.88    5   
 
Event 8  Men 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wadworth, Benson             SW Oregon CC                      11.73   10   
  2 Erickson, Russell            Portland Mas                      14.46    8   
 -- Blackburn, Bob               Unattached                           NT  
 -- Fleming, Ron                 otc                                  NT  
 
Event 9  Women 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kasper, Autumn               SW Oregon CC         2:30.00    2:42.97   10   
  2 Yukimoto, Ayano              SW Oregon CC         2:30.00    2:55.44    8   
 
Event 10  Men 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Goodale, Grayson             SW Oregon CC                    2:31.09   10   
 
Event 11  Men 400 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 George, Cole                 SW Oregon CC         1:02.00    1:01.28   10   
  2 Ambrogio, Christian          SW Oregon CC         1:03.00    1:04.67    8   
  3 Rudisill, Carter             SW Oregon CC         1:03.00    1:06.16    6   
 
Event 12  Women 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dumas, Aayzia                SW Oregon CC           26.14      26.32   10   
  2 Erickson, Kathy              Portland Mas                      44.31    8   
 -- Davis, Madison               SW Oregon CC           30.25         NT  
 
Event 13  Men 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Namba, Riley                 SW Oregon CC           25.47      25.24   10   
  2 Kashiwamura, Matthew         SW Oregon CC           29.46      30.15    8   
  3 Erickson, Russell            Portland Mas           32.00      30.41    6   
 -- Miller, Xavier               Unattached             22.80         NT  
 -- Ntow, Junior                 SW Oregon CC           24.20         NT  
 
Event 14  Women 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jossis, Natalie              SW Oregon CC        24:00.00   23:19.0h   10   
  2 Yukimoto, Ayano              SW Oregon CC                   23:32.0h    8   
  3 Janzer, Lindsay              SW Oregon CC        24:22.00   24:58.0h    6   
 
Event 15  Men 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Naneng, Harold               SW Oregon CC        23:12.00   22:48.0h   10   
 
Event 17  Men Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ibarra, Isael                SW Oregon CC           3.05m      3.54m   10   
  2 Gates, David                 Oregon Track           3.40m      3.20m    8   
  3 Summers, Cory                Unattached             3.04m      3.04m    6   
 
Event 18  Women Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 -- Hughlett, Erica              SW Oregon CC                         ND  
 
Event 19  Men Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ambrogio, Christian          SW Oregon CC           6.14m      6.57m   10   
  2 Wadsworth, Joseph            SW Oregon CC                      6.40m    8   
  3 File, Ethan                  SW Oregon CC           5.20m      5.84m    6   
  4 Lehnherr, Jack               SW Oregon CC           5.53m      5.52m    5   
  5 Toll, Mike                   PMTC                   4.94m      4.76m    4   
  6 Gates, David                 Oregon Track           4.78m      4.09m    3   
 
Event 20  Men High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lehnherr, Jack               SW Oregon CC           1.72m      1.72m   10   
 -- File, Ethan                  SW Oregon CC                         NH  
 
Event 21  Men Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wadsworth, Joseph            SW Oregon CC                     12.80m   10   
  2 File, Ethan                  SW Oregon CC          11.29m     12.42m    8   
  3 Lehnherr, Jack               SW Oregon CC          12.79m     12.34m    6   
  4 Toll, Mike                   PMTC                  10.97m      9.88m    5   
 
Event 22  Women Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Price, Meghan                SW Oregon CC          34.29m     34.42m   10   
  2 Collins, Kia                 SW Oregon CC          34.71m     30.99m    8   
  3 Hughlett, Erica              SW Oregon CC          20.23m     16.76m    6   
 
Event 23  Men Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Terry, Bryan                 SW Oregon CC          43.67m     42.98m   10   
  2 George, Cole                 SW Oregon CC                     40.01m    8   
  3 Albertson, Jeremy            SW Oregon CC          38.15m     39.09m    6   
  4 Negrete, Rey                 SW Oregon CC          35.95m     37.63m    5   
  5 Zamora Ajtun, Erick          SW Oregon CC          33.29m     33.23m    4   
  6 Kreuscher, Clayton           SW Oregon CC          28.68m     31.32m    3   
  7 Carr, Blake                  SW Oregon CC          28.93m     30.87m    2   
  8 Deeter, Bill                 Unattached                       29.04m    1   
  9 Harvey, Luke                 SW Oregon CC          26.36m     27.12m  
 
Event 24  Women Hammer Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Collins, Kia                 SW Oregon CC          36.59m     32.39m   10   
  2 Price, Meghan                SW Oregon CC          28.22m     31.42m    8   
 
Event 25  Men Hammer Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Terry, Bryan                 SW Oregon CC          46.97m     46.00m   10   
  2 Negrete, Rey                 SW Oregon CC          39.90m     37.90m    8   
  3 Carr, Blake                  SW Oregon CC                     34.52m    6   
  4 Deeter, Bill                 Unattached                       33.28m    5   
  5 Zamora Ajtun, Erick          SW Oregon CC          28.92m     31.88m    4   
  6 Albertson, Jeremy            SW Oregon CC          30.74m     28.15m    3   
 
Event 26  Women Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Collins, Kia                 SW Oregon CC          32.78m     29.54m   10   
  2 Hughlett, Erica              SW Oregon CC          20.50m     23.09m    8   
  3 Price, Meghan                SW Oregon CC                     19.94m    6   
 
Event 27  Men Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Robey, Dustin                Unat-Sw Oreg                     52.57m   10   
  2 Terry, Bryan                 SW Oregon CC                     41.47m    8   
  3 Kreuscher, Clayton           SW Oregon CC          39.44m     35.21m    6   
 
Event 28  Women Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Collins, Kia                 SW Oregon CC          10.95m      8.94m   10   
  2 Price, Meghan                SW Oregon CC           8.00m      8.59m    8   
 
Event 29  Men Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Terry, Bryan                 SW Oregon CC          15.55m     15.09m   10   
  2 Zamora Ajtun, Erick          SW Oregon CC          11.42m     11.38m    8   
  3 George, Cole                 SW Oregon CC                     11.10m    6   
  4 Robey, Dustin                Unat-Sw Oreg                     10.87m    5   
  5 Harvey, Luke                 SW Oregon CC          10.86m     10.78m    4   
  6 Deeter, Bill                 Unattached                       10.33m    3   
  7 Negrete, Rey                 SW Oregon CC          11.81m     10.10m    2   
  8 Carr, Blake                  SW Oregon CC           9.85m      9.93m    1   
  9 Kreuscher, Clayton           SW Oregon CC           9.25m      8.97m